Clomid dla kobiet! Nie dla mężczyzn!

Clomid apteka
Bardzo wiele osób na forum pyta o to, czy clomid jest lekiem na receptę, czy można pójść do apteki i kupi go bez recepty. Clomid jest preparatem sprzedawanym na receptę. Jego cena wynosi ponad 4 zł. Raczej można kupić go w każdej aptece. Oczywiście, być może uda się go kupić bez recepty, wtedy kosztuje 15 zł.

Czym jest zatem clomid, skoro tak wielu mężczyzn jest na niego chętnych? Clomid to po prostu cytrynian clomifenu, tylko jego najczęstsza nazwa handlowa to właśnie ów słynny Clomid . W dodatku, jest środkiem przepisywanym najczęściej kobietom, które cierpią na bezpłodność, a nie mężczyznom, którzy tak bardzo chcą go kupić. Środek ten wykazuje właściwości pobudzające owulację. Dlaczego więc panowie tak bardzo chcą go mieć?

Clomid pod względem chemicznym jest syntetycznym estrogenem, działanie ma podobne do Nolvadexu. Może w określonej tkance blokować estrogenom możliwość wiązania się odpowiadającymi im receptorami estrogenowymi.

Jednak przez panów jest stosowany w dopingu. U kobiet stosowany w dopingu nie przynosi efektów, jednak u panów – tak. Stymuluje uwalnianie hormonów luteinizujących i folikulotropowych, a to z kolei stymuluje sekrecję testosteronu.

Oczywiście, ma efekty uboczne, i nawet, jeśli u pań spowoduje zanik tkanki tłuszczowej w miejscach, gdzie kobiety chcą się jej najczęściej pozbyć, to jednak panie nie lubią go stosować, właśnie ze względu na te skutki uboczne.
mks

hastagi na stronie:

#clomifen apteka

Tags , , ,

Related posts

Top