Anoreksja – choroba XXI wieku?

W pogoń za nieskazitelną figurą rzuciło się wiele młodych dziewczyn i kobiet. Dbanie o linię i wspaniały wygląd przypomina obecnie wyścig, w którym niestety coraz więcej osób przegrywa własne zdrowie.

Prawie w każdym kolorowym czasopiśmie można znaleźć kolejną „dietę cud”, rady na to jak być szczupłym i pięknym (jakby tylko takie połączenie było możliwe w przyrodzie), czy też wytyka się każdy dodatkowy kilogram osobom sławnym.

Młode dziewczyny za idolki mają modelki z wybiegu, które przypominają raczej szkielety, niż prawdziwe kobiety.

Po wielu skandalach dotyczących anoreksji wśród modelek i innych środowisk, rozpoczęła się kampania dotycząca zaakceptowania siebie i własnego ciała.

Coraz więcej słyszy się w telewizji o samoakceptacji.

3anorexia-nervosa-girls.jpg


Wreszcie, jak można się porównywać do osób z okładek, skoro zdjęcia są poddane retuszowi, a osoby widniejące na pierwszych stronach mają na swoim karku zazwyczaj parę operacji plastycznych.

Nikt nie jest perfekcyjny, a określenie „idealne piękno” nie istnieje. Ile osób tyle gustów, a każda kobieta jest piękna, wystarczy tylko, że podkreśli swoje zalety. Jednak wciąż wiele dziewczyn ma problem z samoakceptacją. Odchudzają się, albo raczej odpowiednim stwierdzeniem będzie, iż się głodzą. Odmawiają sobie jedzenia i są z tego dumne. Walka o idealną- szczupłą figurę pochłania ich życie.

10anorexic-woman.jpg

14sexy-anorexic-girl.jpg

6anorexic-blonde-woman.jpg

15skinny-girl.jpg

Nie liczy się nic innego, jak tylko liczenie kalorii i utrata kolejnych kilogramów. Takie osoby mają zazwyczaj spaczony obraz własnej sylwetki. Nie wiedząc czemu, często zapadają na tą chorobę kobiety, które nie powinny mieć sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o figurę. Mimo to problem jest wciąż obecny.
Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#anoreksja wikipedia #anoreksja wiki #anoreksja- wikipedia #anoreksja zdjęcia przed i po #skinny girl #yhs-ddc_bd #anoreksja #odra choroba

Related posts

Top