W Polsce żyje ok. 50 gatunków komarów, a ubiegły rok minął pod znakiem plagi

W Polsce żyje ok. 50 gatunków komarów, a ubiegły rok minął pod znakiem plagi. Czy w tym roku czeka nas bezpieczne grillowanie?

Ważna wiadomość dla wszystkich udających się na weekendy majowe! Możecie jechać spokojnie! Warunek jest jeden – innowacyjne plastry MOSBITO™ jadą z wami. Ten mały pachnący i skuteczny gadżet zapewni wam święty spokój od uciążliwych insektów.

Wraz z coraz cieplej święcącym na niebie słońcem zbliża się majowy weekend. W sklepach coraz lepiej sprzedają się zestawy do grillowania, a nam dopisują już majowe nastroje. Z zapartym tchem śledzimy prognozy pogody i trzymamy kciuki za słońce. Marzymy o wyrwaniu się z miasta, o odpoczynku, o spotkaniu z rodziną czy z przyjaciółmi w pięknych okolicznościach przyrody.

Niestety w naszych cudnych polskich krajobrazach, szczególnie leśnych i nad jeziorami, a czasem nawet na pobliskiej działce czyha na nas niebezpieczeństwo, czy wręcz majówkowe przekleństwo! Nie widać ich, czasem nawet nie słychać gdy się zbliżają – małe krwiopijcze potwory, które rodzinne grillowanie mogą zamienić w prawdziwy swędzący koszmar.

Zaczyna się niewinnie – jedno, dwa ukąszenia, nic strasznego – poswędzi i przejdzie. Komary – bezduszne insekty nie poddają się tak łatwo i walczą dalej. Mają swoje ulubione ofiary – wyczuwają na odległość zapach potu, dwutlenek węgla i młodą krew. Niestety to właśnie dzieci, są zagrożone najbardziej ukąszeniami, a nadomiar złego mają częściej niż dorośli mocniejsze reakcje alergiczne i zdecydowanie mniejszą odporność na dokuczliwe swędzenie. Dzieci również trudniej zabezpieczyć przed insektami, ponieważ większość środków przeciw komarom może być dla małych dzieci szkodliwa.

Jak zatem można ochronić dzieci i siebie przed atakami komarów? Co zrobić by uratować czas majówkowych wyjazdów od insektowego stresu? Czy są bezpieczne sposoby na wygranie wojny z komarami?

Nieodłączną częścią majówkowo – grillowych zestawów powinny być innowacyjne plastry MOSBITO® – skuteczny i bezpieczny środek odstraszający uciążliwe insekty. Plasterki te zawierają kompozycję naturalnych olejków eterycznych opartych na olejku z trawy cytrynowej (Citronella) i olejku eukaliptusowym. Są proste w zastosowaniu, skuteczne, naturalne i bezpieczne dla dzieci. Działają przez 12 godzin i nie wymagają bezpośredniego kontaktu ze skórą. Plastry można naklejać na ubranie, na rogi stołów, łóżek czy dziecięcego wózka. Aromat wydzielany z plasterków jest przyjemny dla ludzi a insekty odstrasza skutecznie.

Otocz siebie i najbliższych cytrynowym zapachem plasterków MOSBITO™ – gwarantującym bezpieczny i spokojny weekend majówkowy.

Czytaj więcej na… http://verco.com.pl/produkty/Dziecko/plastry_na_komary_mosbito____/plastry_mosbito___

hastagi na stronie:

#gatunki komarów w polsce

Tags , , , , , , , , ,

Related posts

Top